Historia powstania Szkoły

2006 ROK - POWSTAJE LEONARDO DA VINCI NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

10 marca 2006 roku Leonardo da Vinci Niepubliczna Szkoła Podstawowa uzyskuje uprawnienia szkoły publicznej (postanowienie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Nr 46/2006) . 22 marca 2006 roku szkoła zostaje wpisana do ewidencji szkół i placówek . Osobą prowadzącą jest Małgorzata Lech-Krawczyk.

Leonardo da Vinci realizuje program mgr Anny Aliny Dąbrowskiej " Metoda wielorakiego stymulowania rozwoju dziecka w nauczaniu zintegrowanym  w klasch I-III"

Od klasy pierwszej uczniowie poznają trzy języki obce: j. angielski , j. rosyjski i j. mandaryński.

2007 ROK - W UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM POWSTAJE INSTYTUT KONFUCJUSZA

Szkoła, jako jedyna w Polsce prowadząca naukę języka i kultury Chin nawiązuje współpracę z Instytutem Konfucjusza.  Uczniowie Leonardo da Vinci przygotowują się do egzaminów państwowych z języka mandaryńskiego , które specjalnie dla nich zaczęły odbywać się we Wrocławiu.

2010 ROK

11 maja 2010 roku egzaminy YCT zdają pierwsi uczniowie Leonardo da Vinci Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

2010 ROK - POWSTAJE STOWARZYSZENIE OGRÓD WYOBRAŹNI

Małgorzata Lech-Krawczyk przekazuje Leonardo da Vinci Niepubliczną Szkołę Podstawową do prowadzenia stowarzyszeniu Ogród Wyobraźni ( zaświadczenie o wpisie do ewidencji szkół i placówek nr 45/2010)
Szkoła przenosi się do nowej lokalizacji przy ul. Młodych Techników 58. Powierzchnia szkoły liczy 1050m2 i przechodzi gruntowny remont.

2013 ROK - NAUKĘ W SZKOLE KOŃCZY PIERWSZA KLASA VI

Średnia egzaminu szóstoklasisty w naszej szkole wynosi 31,4 pkt
SPRAWDZIAN O KLASIE VI - 2013 - max pkt 40

• woj.  dolnośląskie - 23,6
  • miasto Wrocław -    27,2
  • województwo dolnośląskie
  • szkoły publiczne - 23,5
  • szkoły niepubliczne - 26,8
  • polska - 24,3
  • szkoły publiczne - 23,9
  • szkoły niepubliczne - 28,3

W całej Polsce tylko 4,1% szkół uzyskało 9 staninę ( najwyższą) tj. wynik między 30,2 - 37,2 Taką staninę uzyskała Leonardo da Vinci Niepubliczna Szkoła Podstawowa.

2013 ROK - WYJAZD UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW LEONARDO DA VINCI NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA STYPENDIUM JĘZYKOWE W UNIWERSYTECIE XIAMEN W CHINACH.

Po kilkuletniej współpracy z Instytutem Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim i z jego pomocą uczniowie i absolwenci szkoły, którzy ukończyli 11 lat i zdali kolejne stopnie egzaminu państwowego YCT z j. mandaryńskiego wyjeżdżają na dwutygodniowe stypendium językowe w Uniwersytecie Xiamen w Chinach. Uniwersytet w Xiamen znajduje się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych uniwersytetów na świecie. Pobyt uczniów w Chinach sponsorowany jest przez Hanban i Uniwersytet Xiamen . Uczniowie doskonalili znajomość języka mandaryńskiego, poznawali kulturę Chin i bardzo dużo zwiedzali.

2014 ROK - Nasi uczniowie zdają kolejne stopnie egzaminu YCT.

Naukę w szkole kończy kolejna klasa szósta ze średnim wynikiem Sprawdzianu Szóstoklasisty 34 punkty.
Absolwenci, kontynuujący naukę j. mandaryńskiego zdają 3 stopień egzaminu HSK dla dorosłych
W ramach Festiwalu World Music Days wystawiamy " Muchę Cokotuchę - operę dziecięcą" pierwszą w Polsce i zaśpiewaną w całości po rosyjsku.

2015 ROK

W wyniku współpracy z Instytutem Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję doskonalić język mandaryński na wyjeździe językowym do Xiamen.

Wśród nas pojawili się pierwsi laureaci konkursu zDolny Ślązaczek.