niedziela, 17 maja 2009 23:17

Wyniki konkursów matematycznych Kangur i Kangurek

19. marca 2009r. odbył się w naszej Szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur Matematyczny".

• w kategorii Kangurek startowało 11 uczniów, w tym 2 z klasy I, pozostali z klasy 2
  • w kategorii Kangur - Maluch startowało 7 uczniów klasy III.

Wyniki:

• w Kangurku najwięcej punktów uzyskała Ala Dąbrowska (62), a wraz z nią 4 uczniów otrzymało nagrody książkowe; na uwagę zasługuje Jaś Czajka z wynikiem 52 pkt., uczeń klasy I, który znalazł się w gronie wyróżnionych;
  • w Maluchu najwięcej punktów uzyskał Arek Kozdra (112,5), za co wygrał 3-dniową wycieczkę do Legolandu, drugie miejsce z nagrodą książkową zajął Maciek Sieradzki (86,25 pkt.).

Serdecznie gratulujemy!

Krajowa średnia dla Kangurka wyniosła 32,97 punkta. W naszej szkole na 11 startujących w tej kategorii aż 8 dzieci uzyskało wynik znacząco wyższy.

W powiecie wrocławskim w tej kategorii nagrodzono 139 dzieci. Aż 5 z nich to uczniowie naszej Szkoły!

W powiecie wrocławskim przyznano tylko 4 nagrody główne (wycieczki zagraniczne). Wśród uczniów szkół podstawowych zdobył taką nagrodę tylko Arek, pozostali nagrodzeni to uczniowie szkół ponadpodstawowych.

http://kangur.lubin.pl/ (wejście przez punkt "wyniki okiem statystyka" - zestawienia z powiatu wrocławskiego, Dolnego Śląska i krajowe.)