czwartek, 9 lutego 2012 15:07

Dyktando z okazji Dnia Języka Ojczystego

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Nauczyciele, w dniu 21 lutego świat obchodzi Dzień Języka Ojczystego – międzynarodowe święto związane z jednym z najważniejszych praw człowieka – do porozumiewania się w swoim własnym języku, którego uczył się od najwcześniejszych dni, a który jest nośnikiem nieocenionego skarbu – jego własnej kultury.

Chcemy ten dzień uczcić chwilą refleksji, ale także i ciekawą zabawą. Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa wraz z Uczniami na “Popołudnia w Ogrodzie Wiedzy”, które odbędzie się w przeddzień Dnia Języka, w poniedziałek 20 lutego:

12:00

Przywitanie i rejestracja uczestników (kawa, herbata, napoje)

12:15

Otwarcie "Popołudnia w Ogrodzie Wiedzy" z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

12:30

Pogadanka profesora Jana Miodka

12:50

Zajęcie miejsc przez drużyny, przygotowanie do dyktanda

13:00

Dyktando

13:45

Zakończenie dyktanda, przerwa (kawa, herbata, napoje)

14:00

Konkurs językoznawczy

14:30

Zagajnik poligloty

14:45

Ogłoszenie wyników dyktanda i konkursu przez komisję, wręczenie nagród

15:00

Poczęstunek

Program dostosowaliśmy do poziomu uczniów gimnazjum oraz starszych klas (4-6) szkoły podstawowej, ale – zwłaszcza jeśli chodzi o dyktando – mamy nadzieję, że także i starsi uczestnicy spotkania zechcą sprawdzić swoją znajomość trudnej polskiej ortografii, choć kwalifikacja “oficjalna” obejmie tylko wystawione przez szkoły drużyny. Nagrodami będą m.in. książki podpisane osobiście przez profesora Miodka.

Program może jeszcze ulec niewielkim zmianom. W załączeniu przesyłam regulamin dyktanda.

Z radością oczekuję spotkania w poniedziałek 20 lutego o godzinie 12:00

w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu przy ul. Młodych Techników 58, w budynku B na 2-im piętrze.

Załączając serdeczne pozdrowienia,

Wojciech Zipser